Na co wskazują te problemy z oczami?

Witam. Mam 24 lata. Od jakiegoś czasu zmagam się z problemami okolic oczu. Od dziecka miałam sińce pod oczami. Ale od jakiegoś czasu zaczęła pojawiać się również sucha skóra. Do takiego stopnia,że są momenty gdzie przy dotknięciu zaczyna oko swędzieć lub innego dnia pobolewac. Czasami zdarza się również ,że pod oczami mam jakby warstwę wysuszonej skóry którą można zadrapać lub przemyć woda i zniknie. Czy mogą to być objawy jakiejś choroby skórnej ?
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wskazane przez Panią objawy mogą być związane z różnymi problemami skórnymi. Sucha skóra wokół oczu może być wynikiem stanów, takich jak egzema, skóra atopowa, czy reakcja alergiczna. Może to być też efekt braku odpowiedniego nawilżenia. Jeżeli chodzi o cienie pod oczami, to są najczęściej cechą genetyczną.

Zalecamy konsultacje z dermatologiem lub alergologiem, aby uzyskać dokładną diagnozę i zaplanowanie ewentualnego leczenia. Lekarz może zalecić wykonanie testów alergicznych, które pozwolą na wskazanie przyczyny problemów. W międzyczasie należy unikać potencjalnych alergenów i używać delikatnych, hipoalergicznych produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/egzema

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.