Na co wskazuje ten wynik cytologii u 29-latki?

Witam, co oznacza wynik cytologii: ocena techniczna rozmazu odpowiedni do oceny warunkowo, znaczna cytoliza lub autoliza??
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

"Warunkowo"- wynik do końca nie jest wiarygodny

Cytoliza to rozpad komórek np. pod wpływem wysuszenia (Częstą przyczyną przyczyna jest nieprawidłowo wykonany wymaz z pochwy, dlatego też badanie trzeba zawsze powtórzyć. Cytoliza też może oznaczać obecność stanu zapalnego)

Polecam wykonanie cytologii płynnej (LBC).

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska