Nadbudowa kostna oraz drobne rozrzedzenia struktury kostnej

Wynik badania radiol.Pacjent l.78 Szpara stawu biodrowego lewego węższa w części dolno przysrod a prawego w gorno bocznej,Nadbudowa kostna oraz drobne rozrzedzenia struktury kostnej w krętrzach kości udowych.Przebudowa struktury kostnej(zagęszczenia i rozrzedzenia utkania) w głowie kości udowej prawej,nadbudowa jej przyśrodkowej krawędzi.Proszę o odpowiedz czy konieczna jest wymiana stawu biodrowego

Marta Mielniczuk

Witam,
do każdego pacjenta należy podchodzić indywidualnie i wyniki badań obrazowych zestawiać z objawami jakie pacjent prezentuje. Choćby wyniki badań dodatkowych były złe a pacjent nie odczuwał bólu nie warto wtedy dokonywać operacji. Jeśli natomiast chodzi o wyniki RTG przytoczone przez Panią mogą one wskazywać na konieczność protezoplastyki stawu biodrowego. Pozdrawiam