Nadczynność tarczycy a starania o dziecko

Chciałabym się dowiedzieć czy mając nadczynosc tarczycy mogą być problemy z zajściem w ciążę bądź juz będąc w ciąży stwarzać zagrożenie dla dziecka ?

Dzień dobry,

Najbezpieczniej byłoby opanować wcześniej sytuację, tzn. wyrównać Panią hormonalnie, a potem starać się o dziecko. Wiele zależy od tego na jakim tle ma Pani nadczynność tarczycy. Czy jest to choroba Graves-Basedowa, wole wieloguzkowe, czy może gruczolak autonomiczny? Metody leczenia są różne. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem endokrynologiem i wybrać najbardziej dla Pani optymalną.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz