Nadmierne owołosienie i wyniki badań hormonów

Dzień dobry, od jakiegoś czasu pojawił się u mnie problem z nadmiernym owłosieniem, po wizycie u ginekologa dostałam skierowanie na badanie testosteronu i dhea-s, po odebraniu wyników okazało się, ze mam wynik 407,80 a norma w moim przedziale wiekowym 25-34 lat 98,8-340. Lat mam 26. Testosteron w normie. Jak mam interpretować ten wynik.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższony wynik DHEA-S może świadczyć o patologii rozwijającej się w nadnerczach. Proponuję udać się do swojego lekarza, będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczno -lecznicze.