Czy nadwrażliwość członka człona przeminie z wiekiem?

Witam. Bardzo chciałbym zasięgnąć rady fachowców z medycznego punktu widzenia. Otóż mam 22 lata. Dopiero rok temu pierwszy raz kochałem się z dziewczyną. Teraz mieszkamy razem, kochamy się prawie codziennie, jednak sam stosunek właściwy trwa 3, 4 minuty. Jedynie kiedy kochana jest na mnie i kochamy się na jeźdźca mogę kochać się trochę dłużej. Jestem wstanie kochać się z nią kilka razy w ciągu dnia, a mimo to, czas trwania stosunku wydłuża się nieznacznie. Chodzę regularnie na siłownię, dobrze się odżywiam. Przeczytałem gdzieś kiedyś, że około 25 roku życia poziom testosteronu się stabilizuje (nie ma gwałtownych skoków jak w okresie dojrzewania) i można kochać się znacznie dłużej. I tu właśnie moje pytanie: czy zaledwie moje roczne doświadczenie ma wpływ na tak krótki czas trwania stosunku? Czy mój wiek również jest tego przyczyną? Czy następne 3, 4 lata wpłyną na korzyść mojego seksu i czasu jego trwania? Dlaczego znajomi w wieku 25, 26 lat mogą zdecydowanie dłużej się kochać? Czy może to mieć związek z indywidualną wrażliwością członka? Jest to dla mnie problem i wpływa znacząco na moje samopoczucie. Nie umniejszam znaczenia gry wstępnej, chciałbym natomiast po prostu dłużej delektować się samym seksem. A może będzie tak, że już zawsze będę taki "szybki"? Bardzo proszę o wypowiedź. Pozdrawiam!
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pana problemem nie jest nawrażliwość prącia, tylko przedwczesny wytrysk. Przyczyn Pana problemu jest wiele, choć najczęściej ma on podłoże psychogenne. Mężczyźni z podobnymi dolegliwościami zwykle mają małe doświadczenie, obawiają się, czy tym razem uda i się sprostać wymaganiom partnerki.
Na podstawie Pana opisu nie widzę podstaw do niepoku. Doradzałabym jedynie szczerą rozmowę z partnerką, częstsze stosunki z partnerką oraz stosowanie stosunków przerywanych, tzn wyjmowanie członka w momencie silnego podniecenia.
Pozdrawiam.