Nawroty epizodów depresyjnych

Dzień dobry Od około 5 miesięcy cierpię na depresję. Wiem, że depresja w większości przypadków wraca. Jak długi jest okres przerwy (statystycznie "od do") między epizodami ?

Depresja ma przebieg indywidualny u danej osoby, więc trudno przewidzieć jej przebieg z góry, leczenie powinno trwać najkrócej pół roku od momentu poprawy, odstawianie leków powinno odbywać się powoli,pod kontrolą lekarza, nawroty zdarzają się najczęściej wiosną i jesienią, bywa, że leczenie jest bezterminowe. Może to ocenić najlepiej lekarz prowadzący.