Negatywny wynik testu ciążowego podczas stosowania Vibin Mini

Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Po ostatnich tabletkach przed wystąpieniem miesiączki (ten sam dzień kiedy dostałam) wykonałam test ciążowy i wyszedł negatywny. Stresowałam się tym, że częsciej niż zawsze oddawałam mocz ale może to być wywołane spędzaniem dużego czasu na zimnie.Zaczęło mi się robić niedobrze,ale ani razu nie wymiotowałam, może po fastfoodzie gdyż zdarza mi się to naprawdę bardzo rzadko.Stresuje i mało spie.Tabletki wplywaja na wynik testu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Prawidłowo stosowanie tabletki antykoncepcyjne są skuteczną ochroną przed zajściem w ciążę, jednak żadna metoda nie daje 100% pewności. Tabletki nie mają wpływu na wynik testu, jeśli mimo ich stosowania byłaby Pani w ciąży to wynik byłby pozytywny. Jeśli się Pani stresuje radzę powtórzyć test ciążowy lub udać się do ginekologa. Częste oddawanie moczy może wskazywać na infekcję dróg moczowych, a mdłości tak jak Pani napisała np n zatrucie pokarmowe.
Pozdrawiam