Niedoczynność tarczycy a ryzyko niedorozwoju płodu

Jaka jest ryzyko niedorozwoju płodu podczas niedoczynności tarczycy występujące w ciąży,gdy zostało to wykryte w 3 miesiącu ciąży i nieudolnie leczone tzn. wyniki badań TSH 3,4 (poprzednio 3,3). Leczenie Euthyrox N50 1x1 tabl. suplementacja jodem, jestem w czwartym miesiącu i mocno się niepokoje..Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma możliwości określenia liczbowo takiego ryzyka. Najważniejsze jest aby poziom hormonów tarczycy był obecnie w normie.