Niedowaga, łysienie?

Witam.  Mam 18 lat, 188 cm wzrostu i ważę 64 kg. Z moich wyliczeń wynika, że mój współczynnik masy ciała wynosi 18,1, co sugeruje niedowagę. Moje pytanie jest następujące: czy niedowaga może powodować wzmożone wypadanie włosów? Co powinienem zrobić, aby przybrać na wadze?
18 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 18,1. Rzeczywiście oznacza to niedobór masy ciała (3-10 centyl).

Nie tyle niedowaga, co nieprawidłowa, monotonna dieta, może być przyczyną wzmożonego wypadania włosów.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Istotną zasadą jest w Twoim przypadku RÓŻNORODNOŚĆ spożywanych produktów, gdyż tylko urozmaicona dieta,  jest gwarantem realizacji zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki.

Pozdrawiam

PS Warto wykonać badania w celu określenia przyczyn niedoboru masy ciała.