Nieprawidłowe komórki w badaniu cytologicznym u 54-latki

Zrobiłam cytologie i stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych nieokreslonego znaczenia ASC-US cały wynik jest oznaczony A I B II C III 1aat ASCUS lekarka powiedziała ze mam powtórzyc cytologie za 6 miesiecy ale ja sie martwie i chyba zrobie prywatnie jeszcze raz w innym gabinecie prosze o porade w tej sprawie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, wynik ASCUS wskazuje na obecność nieprawidłowych komórek o nieokreślonym znaczeniu. Standardowym postępowaniem przy takim wyniku jest powtórzenie cytologii za 6 miesięcy. Pozdrawiam