Nocne oddawanie moczu i erekcja - czy to jakaś choroba prostaty?

Witam, mam 42 lata i od ok. 5-6 miesięcy zmuszony jestem wstawać oddać mocz dwa razy w nocy, raz ok. 2-3 godziny, a jeszcze raz nad ranem ok. 5-6. Problemem jest towarzysząca temu silna erekcja, która być może ucieszyłaby moją żonę, nawet mimo pory, ale zaraz ustępuje po oddaniu moczu, niestety. Czy to wskazywałoby na którąś z chorób prostaty? Z góry dziękuję za odpowiedź.
42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane nocne oddawanie moczu jest u mężczyzn po 40 roku życia typowym objawem łagodnego przerostu prostaty.

Aby potwierdzić taką przyczynę oraz wykluczyć inne konieczne jest wykonanie badania urologicznego i ewentualnych badań dodatkowych.

Nocna erekcja jest rzeczą fizjologiczną, objaw ten w Pana przypadku nie musi być patologiczny.
Proponuję skonsultować problem z urologiem, po rozpoznaniu będzie możliwe wdrożenie leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl