O czym może świadczyć ból pach po depilacji?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zauważyłam, że po depilacji pach występuje u mnie ból przy dotykaniu, czasem również zaczerwienienie oraz małe krostki. Byłam z tym problemem u lekarza rodzinnego, który dokładnie obejrzał pachy i stwierdził, że infekcja ta nie ma związku z węzłami chłonnymi. Dodam jeszcze, że przy zaczerwienieniu oraz bólu nie występują u mnie jakiekolwiek inne objawy. Czy mimo tego powinnam udać się do jeszcze innego specjalisty, czy w tym przypadku nie ma się czym przejmować?

Dzień dobry. Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć np. o podrażnieniu skóry po depilacji. Jednak nie można postawić jednoznacznego rozpoznania nie widząc zmian. Jeżeli lekarz rodzinny nie miał żadnych propozycji leczenia, a objawy nadal Panią niepokoją proponuję zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam