O czym świadczą drobne zmiany zwyrodnieniowe płatków zastawki aortalnej?

Witam. W badaniu holterowskim wykryto u mnie 96902 qr'sow. Do tego wykryty 3 tachykardie ( razy papieros i raz ogladalem horror) jednak martwia mnie przedwczesne pobudzenia nadkomorowe bo mialem ich 11236. Dodam ze mialem badanie wysilkowe. W ktorym nic nie stwierdzono. Wszystko prawidlowe.oraz echoserca z ktorego wynika ze mam drobne zmiany zwyrodnieniowe platkow zastawki aortalnej. Czy mam sie obawiac?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u kardiologa i ocena wpływu takiej ilości pobudzeń przedwczesnych na objawy