O czym świadczy wynik testu obciąźenia glukozą w 29-tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 29 tyg. ciazy. Odebralam wyniki testu obciazenia glukoza 75g. Sa ponad normy. Na czczo- 108 mg/dl, po 1h 193,po 2h 149. Mam ostatnio duze problemy ze snem, jestem przemeczona. Na badanie poszlam po calkowicie nieprzespanej nocy, po 12-13h na czczo, wiec tez bardzo glodna. Dodatkowo bylam troche przeziebiona. Po wypiciu glukozy przez pierwsze pol godziny bylo mi bardzo slabo, prawie zemdlalam. Ponadto w wynikach moczu z tego samego ranka wykryto cialo ketonowe. Czy mozna juz jednoznacznie stwierdzic cukrzyce ciazowa, czy tez moj stan(oslabienie, przemeczenie) mogl zaburzyc wyniki glukozy?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

wyniki testu wskazuje na nieprawidłowości w gospodarce cukrowej, sama obecnośc ciał ketonowych w moczu może wynikaćdodatkowo ze zbyt małej ilosci wypijanych płynów, ze zbyt nisko kalorycznej diety. Powinna Pani byc pod opieką lekarza.