O jakiej porze najlepiej zażywać lek Glucophage?

Witam mam pytanie odnośnie leku glocophage 500 lekarz przepisał mi je na pcos i mam zazywac jedna dziennie tylko że pracuje w trybie trzy zmianowym i moje pytanie o jakiej porze najlepiej je zazywac ponieważ rano jestem nie raz po pracy albo przed i nie jestem w stanie brać go o tej samej porze

Szanowna Pani, nie sądzę aby praca zmianowa miała być przeciwwskazaniem do brania leku o stałej porze