Obecność i nosicielstwo HBs

Witam mam hbs od 18l jestem N osicielem bez problemów badania ok. hbv dna 20.. lekarz mówi ze to ślad tylko ...hbe ma-przeciw ciała Anty hbe nie aktywne nosicielstwo. Moje pytanie czy przy takich wynikach grożą mi powikłania marskosc i rak ??w ilu % hbv odpowiada zamarskosc A w ilu za raka ? Czy to kwestia czasu kiedy wystąpią powikłania ?czy przy takim stanie jeszcze po żyje ? Czy mogę uniknąć powiklan??bardzo się boję bo mam 2ke dzieci czy można z tym dożyć starości? Proszę o szczerą odp

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest kontrola i odpowiednie ewentualne postępowanie. co do rokowania konieczna rozmowa z lekarzem prowadzącym.