Ocena wskazań do wszczepienia kardiowertera defibrylatora

Proszę o ocenę wskazań do wszczepienia kardiowertera defibrylatora. Moje obciążenia: kardiomiopatia przerostowa wypadanie płatka i niedomykalność zast. mitralnej mostek mięśniowy nad gałęzią diagonalną omdlenia zmniejszenie tolerancji wysiłku zawroty głowy kołatanie serca ustępujące po propranololu pojawiające się obrzęki stóp i kostek (spironol) ablacja z powodu częstoskurczu nadkomorowego przebyty zawał serca w 25 rż nagły zgon ojca w wieku 55 lat. Zaplanowano dalszą diagnostykę min.MRI serca.

zaleca się wszczepić ICD u pacjenta z kardiomiopatią przerostową i nagłym zatrzymaniem krążenia w wywiadzie lub częstoskurczami komorowymi utrwalonymi. Należy rozważyć wszczepienie jeżeli wystąpił nagły zgon sercowy u krewnego I st, wystepują niewyjaśnione omdlenia, grubość mięśnia lewej komory powyżej 30 mm, epizody nieutrwalonego częstoskurczu komorowego lub spadek ciśnienia tętniczego podczas wysiłku.