Odżywianie po ekstrakcji 5 zębów

witam dzis miałem wywrwane 1.1.2.4.6 zebuw ale panid dentsystak mi nic nie powiedział prosze o pomoc co moge jesc co moge pic czego nie moge po ilu zejdzie opuchlizna i co mam zrobic zeby został skrzep

Włąściwie to nie wiadomo ile zębów ostatecznie miał Pan usuniętych.Przez dwie godziny po zabiegu nie powinno się jeść i pić.Palacze powinni się powstrzymać co najmniej 24 h od palenia papierosów.Nie można też intensywnie płukać.Na zewnątrz policzka trzymać jak najdłużej zimny okład (gotowe do kupienia w aptece lub cokolwiek z zamrażalnik-owinąć ściereczką,żeby nie odmrozić policzka).Zimne kompresy powtarzać jak najczęściej.Można zażyć środek przeciw bólowy , jeżeli pojawi się ból.Nie wykonywać pracy fizycznej jak też nie uprawiać sportów.