Operacja przepukliny a obecność guzka

Witam ! chciałam zapytac Pana Doktora o taką rzecz a mianowicie miałam operacje przepukliny pachwinowej ale ponad 20 lat temu chyba raczej siatki nie miałam,nic mi o tym nie wiadomo.Po latach wyczuwam w tym miejscu w srodku twardą kulkę guzek co to moze byc? Nie powiem ze mnie boli ale czuję to.Czy to zrost? albo nawrót? ale za zewnatrz nic nie wychodzi jak kiedys. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, moze to byc nawrot choroby, zalecam konsultacje chirurgiczna. Pozdrawiam

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania jednak taka zmiana w formie guza pod blizną po operacji przepukliny może sugerować jej wznowę. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On badaniem określi zapewne czym jest ta zmiana guzowata.