Opis badania płuc u 59-latka

Prawa kopuła przepony o zatartym zarysie,czesciowo przycieniona- prawdopodobnie zrosty + mozliwosc plynu w jamie oplucnej.W rzucie pola gornego pluca prawego widocznych jest kilka "okraglych" cieni, sr.ok.0,5-2 cm.W okolicy skupionych na niezbyt rozlegly obszarze cieni wystepuje tasmowaty cien, biegnacy skosnie, od wneki do obwodu. W dolnej czesci tego pluca wyodrebnia sie dodatkowo slabo wysycone zacienienie o szer. ok 6cm-ewolucja zmian naciekowych (zapalnych?)Lewy kat prawidlowy

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie sa pozostałe wyniki badań dodatkowych jednak sugeruję wykonanie tomografii komputerowej.