Opryszczka wargowa w 16. tc

Chciałam się zapytać czy opryszczka wargowa jest groźna dla dzidziusia w 16tc? Dodam, ze miałam ją już kilka razy przed ciążą. Mój lekarz przepisał mi heviran doustnie 5xdziennie (200mg) twierdząc, że lepiej dmuchac na zimne. Nie wzięłam tego leku gdyż jest on w gr. C (a już w I trymestrze brałam jakiś antybiotyk), ale nie wiem czy dobrze robię. Jakie jest ryzyko, ze przeniosę wirusa na narządy płciowe? Obsesyjnie myję ręce, ale i tak się boję. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje ryzko przeniesienia infekcji, bardzo prosze kontynuowac higiene rąk, nawrotowa opryszczka w ciąży zwykle nie powoduje powikań u płodu