Opuchlizna policzka po leczeniu kanałowym

spuchl mi policzek bylam w czwatrek u dentystydzisiaj jest niedziela wstalam z opuchnietym policzkiem nie wiem co sie dzieje lekarz nie dokonczyl kanalowego leczenia powiedzial ze jeden kanal mam zablokowany i mi tylko wypelnil zab ,nie moge nic grysc po tej stronie .nie wiem co robic czy mam jechcac do szpitala go wyrwac...przebywam w Angli a tu nie najlepsi lekarze

Warunkiem zachowania zęba jest udrożnienie i wypełnienie wszystkich kanałów.Należy skorzystać z usług gabinetu ,w którym stosuje się nowoczesne metody leczenia kanałowego z z zastosowaniem ultradźwięków do udrażniania kanałów i mikroskopu.Wyleczony ząb może służyć latami.Oczywiście istnieje niewielki procent kanałów ,których nie uda się nigdy udrożnić całkowicie.Do czasu najbliższej wizyty radziłbym skonsultować się z lekarzem ,w celu zastosowania antybiotykoterapii .