Opuchnięcia lewego policzka w okolicy dziąsła

Mam 26 jestem mężczyzna. Od kilku dni mam spuchniety lewy policzek w okolicach dziąseł i żuchwy, zeby mnie nie bola, tylko wymienione miejsca, mysle ze to przez to ze jeden zab jest juz martwy i wdala sie jakas infekcja, jak pozbyc sie szybko opuchlizny?

Dzień dobry,
opuchnięty policzek najczęściej świadczy o tym, że powstał stan zapalny w okolicy szczytów korzeni. Konieczne będzie wykonanie zdjęcia RTG i najprawdopodobniej leczenie kanałowe zęba, dlatego najlepiej by było, żeby w niedługim czasie udał się Pan do stomatologa. Domowymi sposobami na zmniejszenie opuchlizny mogą być okłady z altacetu lub lodowe kompresy.