Owulacja po poronieniu: czy ciąża mogła wywołać ją bez pomocy leków?

Witam serdecznie. W dniu 23 lutego miałam zabieg łyżeczkowania, poronienie nastąpiło w 8 tc. Nie miałam żadnych objawów poronienia, takich jak krwawienie czy skurcze, jednak po badaniu usg okazało się, że płód jest martwy. Była to bardzo wyczekiwana ciąża, więc tym trudniej się z tym pogodzić. Przed zajściem w ciążę brałam leki na wywołanie owulacji, gdyż jajniki nie funkcjonowały prawidłowo. Pytanie moje dotyczy owulacji po poronieniu. Czy możliwym jest, abym teraz miała owulację bez brania leków? Tabletki zażywałam od 2 do 5 dnia cyklu, a w ciążę udało się zajść w 4 cyklu przy braniu leków. Czy ciąża mogła spowodować, iż owulacja nastąpi bez pomocy farmakologicznej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!
Oczywiście owulacja mogła wystąpić. Proszę jednak pamiętać, że od zabiegu powinna Pani poczekać 3 miesiace z kolejnymi staraniami o dziecko, by uniknąć komplikacji takich jak nieprawidłowe usadowienie kolejnej ciąży.
Z poważaniem.