PCOS a chęć wazektomii

Witam, kilka lat temu stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników. Nie planuję rodziny. Chcę się tego pozbyć, obrzydza mnie myśl o tym, czy wazektomia może być rozwiązaniem?

Wazektomia jest to prosty zabieg chirurgiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów (przewodów, przez które przepływają plemniki). Jest to najtańsza, a jednocześnie najbardziej skuteczna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn,
którzy chcą mieć pewność, że nie zostaną ojcami. Nie wiem o co Pani chodzi w tym względzie jako kobiety?

Wazektomia to podwiązanie nasieniowodów u mężczyzny. Podwiązanie jajowodów nie rozwiąże problemu. Jeśli leczenie hormonalne nie przynosi rezultatów to ginekolog może rozważyć resekcję klinową jajników lub całkowitą amputację.

witam, z punktu widzenia endokrynologa, jajniki są kobiecie potrzebne, również trochę "chore" jak u Pani, wyleczć się PCOS nie da, ale wyrównać (lekami)-owszem, Usunięcie jajników, które Pani ma na myśli byłoby i bardzo szkodliwe dla zdrowia i niezbyt legalne. hipotetycznie gdyby Pani ich nie miała, byłaby Pani w menopauzie, więc chyba nie taki jest plan...? pozdr