PCOS a trudności z zajściem w ciążę

Witam. Mam stwierdzone PCOS i bardzo chce zajść w ciąże, już ponad 2 lata czekam na cud... Leki wywołujące owulacje (Clostilbegyt) już na mnie nie działa. Teraz mam 2 miesiące przyjmować Diane 35 na obniżenie testosteronu. Jakie kroki powinnam podjąć by były bardziej skuteczne. Czy zmiana lekarza w tym momencie jest konieczna, (to jest już mój 5)? Czy powinnam domagać się laparoskopii, czytałam że w niektórych przypadkach działa zbawiennie. Proszę o odpowiedz na moje pytania. Pozdrawiam, Jola

Aleksander Ropielewski

Mam za mało informacji, aby wypowiedzieć się odnośnie wskazań do laparoskopii w Pani przypadku. Zawsze poza leczeniem farmakologicznym należy dążyć również do zmniejszenia zaburzeń metabolicznych związanych z często występującą w PCOS nadwagą poprzez stosowanie diety i aktywnego trybu życia- być może to jest w Pani przypadku przyczyną niepowodzeń.