Pęknięcie szczęki po uderzeniu

Witam, ponad rok temu zostałem mocno uderzony prawym sierpowym w szczękę. Po czterech dniach poszedłem do przychodni, a następnie skierowali mnie do szpitala. Następnie zrobili mi prześwietlenie i okazało się, że mam pękniętą (nie złamaną) szczękę przy zawiasie. Do tej pory jest wszystko dobrze, jednak nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mianowicie chodzi o to, czy ta szczęka jest teraz słabsza? Jeśli tak to w jakim stopniu? Chodzi mi tutaj o treningi kontaktowe. Wiek 20 lat - z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wytrzymałość kości, która została raz złamana jest oczywiście mniejsza w przypadku narażenia na treningi kontaktowe. Nie ma jednak takiej możliwości, by precyzyjnie określić w jakim stopniu. Zdecydowanie powinien Pan unikać ryzyka ponownego złamania kości szczęki.