Płacz i histeria dziecka w przedszkolu - co robić?

Dziewczynka 3-letnia uczęszcza do przedszkola od połowy października. Do dnia dzisiejszego(koniec lutego) non stop płacze w przedszkolu z malutkimi przerwami. Płacz przeradza się w ogromną histerię,wychowawczyni nie odstąpi na krok,wręcz wchodzi jej na twarz. Nie stoi obok, musi być na przeciwko prawie wchodząc na wychowawczynię. Odpycha dzieci,które podchodzą do Pani. Chce mieć ją na wyłączność czego nie da się zrobić przy grupie 22 osób. Inne dzieci czują się pokrzywdzone i odtrącone,ponieważ dziewczynka absorbuje całą uwagę. Ciągły płacz,krzyk sprawia,że dzieci zatykają uszy i płaczą. Z rozmowy z rodzicem wynika,że dziecko w domu nie odstępuje matki na krok, chodzi z nią nawet do toalety. Nie zostaje z dziadkami ani ojcem. Płacz wtedy jest taki jak w przedszkolu. Dziewczynka często podczas płaczu skarży się na ból brzuszka,nic nie je w przedszkolu, zaczęło bardzo obgryzać paznokcie. Dopiero jak wchodzi matka dziecko zmienia się nie do poznania. Rozmowy z matką nie skutkują. Uważa"że dziewczynka musi być w przedszkolu i koniec. Dodam,że matka nie pracuje. Proszę o poradę,co w takiej sytuacji można jeszcze zrobić oprócz podpowiedzi mamie kontaktu z psychologiem,ponieważ do niego nie pójdzie. Takie rozmowy już były. Martwi mnie stan dziecka. Od połowy października nie ma poprawy. Pozdrawiam.

witam Pania.Gratuluje Pani ze tak serdecznie zajela sie Pani ta dzieczynka z opisu sytuacji wynika ze dziecko znajduje sie w okresie symbiozy z mama czyli nie uzyskal jeszcze stanu dojrzalosci przedszkolnej.Symptomy bol brzucha,niejedzenie ze dziecko cierpi z powodu braku mamy w jej otoczeniu i jest oznaka silnego znerwicowania.Moze porozmawiac z ojcem aby przez jakis czas dziecko moglo byc z mama w domu.Jest niezbednie konieczne aby dziewczynka nie za czelo powaznie chorowac.Prosze zwrocic uwage na rozwoj dziecka i wiedze zwiazana z okresem rozwoju ontogenetycznego.Pierwsze 3 lata dziecka to okres scisle symbiozy z mama.Nie wszystkie dzieci sa gotowe jednoczesnie w takim samym stopniu uczestniczeniu w zajeciach przedszkolnych.Pozdrawiam serdecznie.Alicja Maria Jankowska