Plomby metalowe a badanie tomografii komputerowej

Witam, za miesiąc mam mieć tomografie komputerową kręgosłupa karku szyjnego a mam plomby metalowe więc czy coś nie dobrego może mi się wydarzyć podczas tego badania??? dodam jeszcze że cierpię w zamkniętych pomieszczeniach

Witam.
Pani nic nie grozi, jeśli chodzi o tomografie. Jedyny problem z tymi plombami będzie polegał na tym, że będą dawały w obrazie artefakty, które mogą niekiedy utrudnić ocenę w ich okolicy. Ale myślę, że opisujący radiolog da sobie z tym radę. Także proszę się nie obawiać. Pozdrawiam