Pobolewanie przepukliny podczas biegania

Panie doktorze, przeczytałem w internecie, że przy przepuklinie objawowej operacja jest nieunikniona a przy bezobjawowej/minimalnie obja - rozważa się obserwację. Czy w przypadku gdy nieuwypókla się lecz podczas biegania odczówa się pobolewanie,czy możemy mówic o objawowej czy minimalnie objawowej przepuklinie? Dodam tylko, że po zaprzestaniu wysiłku dolegliwości znikneły, Piotr

Witam panie Piotrze. Albo przepuklina jest, albo jej nie ma. Na przepuklinę składają się: wrota + worek + zawartość (-najczęściej jelita). Wciskanie się jelit do worka przepuklinowego daje dolegliwości. Proszę odpowiedzieć na pytanie - czy są wrota, czy jest worek, no i czy jest zawartość. 3*tak = przepuklina.