Pocenie się i uczucie gorąca na twarzy

Jestem mężczyzną w wieku 24 lat. Od 8 lat zmagam się z trądzikiem. Od kilku lat mam uczucie gorąca na twarzy i pocę się przy najmniejszym wysiłku. Czym to może być spowodowane? Jak temu zapobiec?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowny Panie!

Opisane objawy mogą mieć różne przyczyny. Na podstawie przedstawionych informacji nieodpowiedzialnym byłoby wypowiadanie się, co wywołuje je u Pana.

Jednym z czynników odpowiedzialnych za łojotok, predysponujący do pojawiania się zmian trądzikowych oraz zwiększoną pracę gruczołów potowych, a więc obfite pocenie, jest wzrost stężenia męskich hormonów płciowych - androgenów w okresie dojrzewania.

Jest Pan w wieku, kiedy zmiany te nie powinny być bardzo nasilone, aczkolwiek istnieje osobnicza zmienność.

Proszę jednak pamietać, że równie dobrze objawy te mogą mieć inną przyczynę, dlatego warto zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi dokładny wywiad, zbada i zleci ewentualne badania dodatkowe. Tylko dotarcie do źródła problemu może pomóc w zwalczeniu go.

Pozdrawiam serdecznie