Podawanie soków z marchwii dziecku

Witam mam pytanie moja córeczka pije soki marchew z Jabkiem bobofrut nic innego niechce pić już ma żółte nozki i rączki czy to źle koleżanka mówi że morze mieć wątrobę uszkodzoną bardzo się boję proszę o radę

Szanowna Pani,
Co za dużo to nie zdrowo - ta prawda obowiązuje zawsze. Nadmiar karotenu bywa przyczyną braku apetytu, powiększenia wątroby i innych objawów, ale zdarza się to naprawdę bardzo rzadko i zwykle ustępuje wraz z ograniczeniem karotenu w diecie. Proszę jednak wprowadzać inne napoje.
z poważaniem,
J.Zachwieja