Wpływ soku marchwiowego na wątrobę

Witam! Od prawie 4 tygodni codziennie piję po 250 ml soku marchwiowego. Czytałam gdzieś,że picie tego soku przez dłuższy okres może źle wpłynąć na wątrobę, czy to prawda? Czy nie ma żadnych przeciwwskazań i dalej mogę się delektować tymże zdrowym sokiem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Klaudia

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

duże spożycie soku z marchwi może wywołac tzw. żółtaczkę karotenową gdzie skóra nabiera żółto-pomarańczowy odcień. Sam sok nie ma złego wpływu na watrobę ale radziłabym rozszerzyć dietę o sok z buraka i z selera - też są smaczne i bardzo zdrowe.

Pozdrawiam