Podejrzenie choroby Peyroniego a stosowanie Encortonu

Witam serdecznie! Na podejrzenie choroby peyroniego (zmiany zapalne wzdluz cial jamistych pracia na USG) dostalem od lekarza zamiast zastrzyków lek steroidowy Encorton w kapsułkach. W ulotce w wymienionych chorobach na które działa lek nie widzę żadnych urologicznych.. stąd pytanie- czy taki lek może pomóc na moje dolegliwości ?

Magdalena StusiĹska

Choroby wymienione w ulotce są chorobami najlepiej przebadanymi przez firmę, która produkuje leki i są na nie oficjalnie zarejstrowane. Jednak wiele preparatów stosuje się na podstawie innych badań czy doświadczenia w tzw. stosowaniu poza rejestracją (i jest to stosowanie bezpieczne). W przypadku tej choroby sterydy stosuje się na pewno i są one skuteczne, nawet jeżeli ulotka nic o tym nie wspomina.