Podejrzenie przepukliny u 10-letniego dziecka

Mój synek ma 10lat i lekarze przypuszczając ze ma przepukline proszę mi powiedzieć czy to coś zlego dziękuję za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Przepukliny to patologiczne uwypuklenie zawartości jam ciała przez naturalne otwory. Nie jest to zwykle sytuacja poważna, chyba, że dojdzie do uwięźnięcia organu we wrotach przepukliny. Stosuje się leczenie operacyjne. Istnieje ryzyko nawrotu przepukliny.