Podejrzenie zapalenia mieszków włosowych u 19-letniej osoby

Witam, całe nogi mam w krostkach i tak od paru lat. W niektórych jest taka czarna kropka, po zdrapaniu jej wychodzi pokrzywiony włos. Po kąpieli skóra na nogach jest sina tak samo jak i te krostki, które jeszcze bardziej są widoczne. W lecie po opalaniu jest ich troszkę mniej ale jednak. Ten problem na pewno nie dotyczy depilacji. Podejrzewam zapalenie mieszka włosowego. Czy powinnam iść z tym do lekarza? Jeśli tak to do jakiego

Piotr Pilarski

Tak, sugeruję wizytę u dermatologa.

Pozdrawiam.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz po obejrzeniu zmiany i badaniu postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie.