Podobają mi się dziewczyny, zatem mogę być lesbijką?

Witam. Niedawno zauważyłam, że podobają mi się i mężczyźni i kobiety, ale potrafiłabym być w związku tylko z tą drugą płcią. Czy jestem lesbijką?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie wiem, ile masz lat, ale w pewnym wieku (podczas okresu dojrzewania) fascynacja swoją płcią jest zjawiskiem naturalnym.
Napisałaś, że podobają Ci się zarówno kobiety jak i mężczyźni, ale potrafiłabyś być w związku tylko z kobietą. To niekoniecznie musi oznaczać, że jesteś lesbijką - może zostałaś skrzywdzona przez mężczyznę lub związki z nimi nie były udane - stąd takie przekonanie.
Pozdrawiam

Zbyt mało informacji, by cokolwiek mówić...
Zwłaszcza, jak się coś tak istotnego zauważyło niedawno, jak wynika z postu...
A tak w ogóle, to pierwiastek homoseksualny jest w każdym
człowieku, u mężczyzn zwykle jest on bardziej stłumiony, niż u pań.
Pozdrawiam.