Podwyższona ilość erytrocytów u 16-latka

Syn 16 lat i od jakiegoś czasu w morfologii powtarza się: podwyższona ilość erytrocytów-(ostatnio 5,9 )oraz obniżone MCV (75,7) i podwyższone MPV (12,6). Dodatkowo za każdym razem ma kwas moczowy ok.8,5. Czy to powód do niepokoju?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki pod okiem specjalisty hematologa! Proszę nie bagatelizować nieprawidłowości w wynikach.