Pola płucne rozedmowo przejaśnione i włókniste pasemka w płucach

pola płucne rozedmowo przejaśnione u podstawy płuca lewego włókniste pasemnka łuk aorty wydłużony kąty p-ż sylwetka serca niepowiększona chciałbym się dowiedziec co to znaczy???

Witam! Płuca rozedmowe to płuca o nieprawidłowo powiększonej przestrzeni powietrznej, co wiąże się z gorszą jakością wymiany gazowej. Włókniste pasemko u podstawy płuca lewego to najprawdopodobniej pozostałość po przebytym stanie zapalnym.