Porady, które pomogą przytyć ok. 5 kg dla 20-latka

Witam, Mam 20 lat, 186cm wzrostu i ważę zaledwie 57kg. Z tego co pamiętam to zawsze byłem taki szczupły. Jem dość dużo lecz nieregularnie, a czasami mam takie dni, że bardzo mało jem. Chciałbym przytyć ok 5kg w krótkim czasie. Jakieś porady?

Witam,
Aby przytyć powinien Pan wprowadzić regularność spożywania posiłków, 5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny o stałych porach, wypijać 2-2,5 l wody. Kaloryczność dobowa diety powinna być o ok. 200 kcal wyższa niż Pana zapotrzebowanie obliczone na wiek, wzrost, aktualną wagę i aktywność fizyczną, o której niestety Pan nie wspomina w pytaniu. Proszę o brakującą informację, a będę mogła odpowiedzieć bardziej dokładnie.
Pozdrawiam, Anna