Poszukiwania nowego partnera na portalu randkowym

Witam Jestem po rozwodzie. Rozglądam się za nowym partnerem korzystając z internetowego portalu randkowego. Wśród kandydatów rozpoznałam byłego męża obecnej partnerki mojego byłego męża. Wydaje mi się dość krępujące poznawać a tym bardziej związywać z byłym mężem partnerki męża. Poza tym mój syn nie przepada za synem partnerki ojca. Co na to psycholog?

Dzień dobry.

Żaden psycholog nie powie Pani, z kim miałaby Pani się wiązać, bo ta decyzja należy tylko i wyłącznie do Pani i to Pani będzie czerpać z niej korzyści, ewentualnie ponosić jej konsekwencje.
Wątpliwości związane z wiązaniem się z "byłym byłej byłego" warto byłoby jednak wziąć pod uwagę przy ewentualnym wyborze. Dodać można, że można byłoby też spróbować konsultacji psychologicznej, podczas której mogłaby Pani poszukać np. powodów dla których pomimo rozstania się z mężem, rozważa Pani związek z osobą, która w jakimś sensie jest związana przeszłością z Pani mężem.

Pozdrawiam.

Portale randkowe obfitują w kandydatów i kandydatki do spotkań, nowych znajomości. Zastanawia mnie, że na taką ilość możliwości Pani rozważa akurat poznanie, a nawet wiązanie przyszłości, z eks aktualnej partnerki męża. Dlaczego akurat ten? Co w nim Panią pociąga? Jak ma się do tego osoba Pani byłego męża? Jakie zyski a jakie starty miałaby Pani z tej znajomości? Proszę uczciwie odpowiedzieć sobie na te (a może i inne) pytania związane z Pani rozterką. Wszystkiego dobrego.

Witam,

Internet daje ogromne możliwości poznawania nowych ludzi. O tym, czy zwiąże się Pani z tą konkretną osobą zadecyduje Pani sama, w podjęciu decyzji, dojściu do Pani najwłaściwszej psycholog może tylko pomóc, nie zaś wyręczyć, bądź bezpośrednio poradzić, co należy zrobić. Fakt, że Pani się zastanawia oraz wspomniane antypatie miedzy Państwa synami, wskazują na to, iż jest to sytuacja skomplikowana , rodząca potencjalnie wiele nagatywnych emocji oraz co najmniej zastanawiająca - dlaczego wśród tak wielkiej liczby osób wybiera jako kandydata Pani taką właśnie osobę. Czy jest to relacja warta wszelkich kosztów z jakimi już u samego początku jest związana? Wiele pytań przed Panią. Decyzja należy zawsze do Pani, okiem psychologa może istnieć wiele nieuświadomionych przez Panią mechanizmów, które powodują, że mówiąc kolokwialnie, ciągnie Panią do trudnych relacji.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek