Powolne osiąganie orgazmu podczas masturbacji

Witam, Zawsze gdy się masturbowałam dochodziłam w miarę szybko, a teraz już drugi raz tak mam, że czuję jakbym miała zaraz dojść i nagle te uczucie momentalnie znika, po chwili znów czuje podniecenie, które znów szybko znika i tak w koło.. W końcu dochodzę ale zajmuje mi to dużo czasu. Czy jest jakieś wytłumaczenie dlaczego tak się dzieje?

Dzień dobry!

Sytuacja, która zdarza się dwukrotnie nie świadczy zazwyczaj o niczym niepokojącym. Każdy zdrowy człowiek ma w swoim życiu różne stany, kondycja bywa gorsza lub lepsza, ciało reaguje w różny sposób.
Ma na to wpływ wiele czynników, które niekiedy możemy odkryć i opisać - a niekiedy nie.
Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji. Zachęcam do takiej rozmowy, jeśli sytuacja będzie powtarzać się częściej lub nie ulegnie poprawie z czasem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Możliwe, że przyzwyczaiła się Pani do określonego sposobu stymulacji, w związku z czym stała się Pani mniej na nią wrażliwa. Możliwe również, że podejmuje Pani masturbację nie czując napięcia seksualnego, więc "dochodzenie" trwa dłuższy czas niż wcześniej.
Jeżeli opisana sytuacja powoduje Pani niepokój, zachęcam do konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.