Powroty do ukochanej osoby

Powiedziała, ze jest strasznie zła, ze juz raczej nie zapomni tego itd. I od tej pory nie mieliśmy kontaktu wgl. Od niedawna mamy kontakt jako taki. Zapytalem sie jej czy cos czuje do mnie jeszcze ona odp, ze strasznie jest zla za zachowanie po rozstaniu i sama nie wie.. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobic? Poczekać, aż emocje opadną itd? Z góry dzięki

Witaj,
przede wszystkim trzeba poznać powód tej złości i zastanowić się jakie czynniki ją powodują i czy one przypadkiem nie zapewniają Tobie samemu przewagi nad dziewczyną /mówię o złej przewadze,która rani a jednocześnie uzależnia ją od Ciebie/.Powodów może być więcej i róznych,bo miłośc nie jest jednowymiarowa.Jeśli jednak zamierzacie zostać ze sobą,może warto przyjrzeć się temu związkowi pod opieką kogoś z zewnątrz/psychologa,psychoterapeuty/,by uwolnić go od destruktywnych więzi.To zawsze się opłaca,gdyż inaczej wszelkie konflikty będą powodowały milczenie,będą omawiane w innych kręgach zamiast między Wami,będą Was rozdzielały.A one będą,czy chcesz,czy nie i jak czytam z Twojego listu-dziewczyna pozostaje pamiętliwa ale odsuwa się zamiast rozmawiać.Jesteś przez to w roli "obowiązkowego przepraszacza".Oczywiście zadecydujecie oboje.
Pozdrawiam

Proszę Pana,

Rozstania są trudne dla obu stron. W trakcie okresu separacji partnerzy sprawdzają wewnętrznie jakość uczuć dochodzi do wahań, niekonsekwentnych zachowań - zbliżeń i oddaleni. Trzeba delikarnie sprawdzać na którą stronę szala się przechyli. Być może na stronę ponownego połączenia, być może na szalę przyjaźni, być może w stronę bliskiego związku.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Z jakiegoś powodu nie są Państwo oboje pewni- wracać, czy nie wracać do siebie? Być może jest to stan po rozstaniu, w którym oboje partnerzy dopiero zaczynają zastanawiać się co i jak się w ich życiu zmieniło i czego właściwie chcą i oczekują dalej. Domyślam się też, że rozstanie i jego powody były dość burzliwe, co nie ułatwia decyzji. Warto rozmawiać ze sobą, pytać i swoje uczucia, potrzeby, oczekiwania, otwierać się na siebie i na druga stronę, po to, wybrać najlepsze rozwiązanie.