Poziom płynu owodniowego w 19. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 19 tc i dziś byłam na usg prenatalnym na którym wyszło że płynu owodniowego mam w dolnej granicy normy, AFI 8,6. Czy w związku z tym mam się czym martwić i czy są sposoby na zwiększenie tego płynu ?

Aleksander Ropielewski

Nie ma sposobu na zwiększenie ilości płynu owodniowego. Niskie wartości AFI zwiększają ryzyko powikłąń okołoporodowych, jednak wartość 8,6 nie jest ewidentnym zagrożeniem dla dziecka.