Problem z zachowaniem 17-miesięcznej córki

Witam Mam problem z zachowaniem 17 miesięcznej córki. Choruje na niedoczynność tarczycy. Jest nerwowa wrażliwa źle reaguje na dźwięki. Gdy jedziemy autem w foteliku całą drogę ryczy bo jest przypięta , pluje jedzeniem ma wybrane smaki nie chce wychodzić na dwór ubieranie sprawia trudność płacze boję się że ma cechy autystyczne . W nocy źle sypia budzi się w nocy z płaczem. Gdy na coś się nie pozwoli płacze kładzie się na podłogę . Często płacze umie się bawić sama na niby np. karmi lalki.

Jeśli ma Pani wątpliwości, a lekarz endokrynolog prowadzący córeczkę (ze względu na niedoczynność tarczycy) wykluczył to podłoże jako podstawę objawów, warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Np. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dokładny wywiad i obserwacja maluszka pozwoli na określenie źródła trudności, udzielenie wsparcia i psychoedukacji w zakresie wspierania rozwoju dziecka lub ustalenie ewentualnego leczenia i rehabilitacji.

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem rozwoju - terapeutą dziecięcym/ terapeutą rodzinnym.

Pozdrawiam!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa dziecięcego. Ponieważ występuje nadwrażliwość na dźwięki i pokarmy to warto ocenić zaburzenia w kierunku integracji sensorycznej. Należy skonsultować się z terapeutą SI. Tego rodzaju zaburzenia przekładają się również na zachowanie dziecka.
Pozdrawiam AM