Problemy w relacjach z ludźmi

Mam 20 lat i problemy w relacjach z ludźmi. Pracowałem rok na magazynie, gdzie z nikim nie rozmawiałem, bo nie było jak. Od tego czasu zamknąłem się w sobie i nie potrafię z nikim rozmawiać. Jesli już znajde temat, to szybko się nudzę i męczę rozmową. Wczesniej miałem znajomych z ktorymi potrafiłem rozmawiać całymi dniam. Obecnie nawet z tymi osobami nie potrafie konwersować. Większość mówi mi, że jestem przystojny, ale gdy zacznę znajomość z jakąś dziewczyną, ta szybko odemnie ucieka znudzona.

Jak to możliwe, że z osoby towarzyskiej, która potrafiła wiele godzin rozmawiać ze znajomymi stał się Pan osobą wycofaną, stroniąca od ludzi. Jeśli przypisuje Pan to "nie praktykowaniu" bycia z ludźmi przez rok, to proszę rozpocząć "praktykę bycia" i zobaczyć jak to będzie się zmieniać. Jeśli nie zajdzie żadna zmiana, to może powodów należałoby szukać gdzie indziej? Zachęcam do zgłębienia tego tematu z pomocą psychoterapeuty.

Dzień dobry, zachęcam pana do udziału w grupie terapeutycznej, podczas tego typu spotkań może pan się przyjrzeć swojemu funkcjonowaniu, otrzyma pan również tego typu informacje zwrotne od innych członków grupy. Pozdrawiam.