Problemy z orgazmem u 18-latki

Witam. Mam bardzo wstydliwe pytanie, jednak dręczy mnie to już od dłuższego czasu. Otóż nie mogę osiągnąć orgazmu - niezależnie czy poprzez masturbację, czy z partnerem. Odczuwam przyjemność do pewnego stopnia, a potem wszystko zanika. Libido mam spore już od kilku lat, więc to raczej nie jest problemem. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Witam, proponuję wizytę u psychologa seksuologa, sprawa wymaga zebrania dokładnego wywiadu psycho-seksuologicznego. Podanie propozycji trafionych rozwiązań na podstawie Pani opisu jest trudne. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Dla dużej części kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową, ale procesem nauki, stopniowego odkrywania, zwiększania samoświadomości seksualnej. Często najlepszą drogą jest czas, cierpliwość, pozytywne nastawienie i poszukiwanie.
Zachęcam też do lektury licznych książek i artykułów poradnikowych dot. kobiecej seksualności.

Pozdrawiam!