Problemy z wprowadzaniem nowych produktów do diety u 6-miesięcznego dziecka

Witam,mój problem dotyczy tego iz mój syn który ukończył 6 miesięcy nie chce jeść innych pokarmowe poza piersią.syna karnie od poczatku piersią i jak zaczelam wprowadzanie nowych produktów zaczął się koszmar. Dziecko co prawda ma swoje kaprysy ale ma tez dobre dni w których zje kilka lyzeczek np starego jabłka bądź kaszy,natomiast SA dni w których nie je nic.gdy jem obiad np podaje mu trochę gotowanego ziemniaka i zje ale to SA dosłownie 3-4 male niepełne łyżeczki.proszę o pomoc

Droga Mamo,

to niestety normalne. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, spokój i próbować. Maluch czasami potrzebuje nawet 20 prób, aby zaakceptować nowy smak.

Przy okazji: syn ukończył już 6 miesięcy. To ostatni gwizdek ma ekspozycję na gluten. Radziłabym podawać niewielkie ilości kaszki glutenowej i dokarmiać w danym posiłku mlekiem mamy.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
https://www.facebook.com/FoodDiet