Problemy z wypróżnianiem u 7-latka

Witam mam problem z 7 letnim synem ktory poprostu zalatwia sie w majtki.Nic nie skutkuje ani tlumaczenia ani prosby nie wiem czy ma to podloze psychologiczne czy medyczne.czasami mysle ze robi to z lenistwa ale on twierdzi ze nie czuje kiedy mu sie chce pojsc do toalety i naprawde wyglada na zaskoczonego.nie wiem co robic.prosze o pomoc

Na początek warto sprawdzić, czy synkowi faktycznie nic nie dolega ( w tym zaburzenia nautologiczne, pasożyty itp). Konsultacja z lekarzem, który skieruje na potrzebne badania byłaby zatem wskazana. Jeśli somatyczne podłoże trudności zostanie wykluczone, będzie to oznaczało emocjonalne, psychologiczne źródło zaburzenia. Wówczas warto zgłosić się do psychologa rodzinnego, który w procesie psychoterapii pomoże poradzić sobie z trudnościami.

Oprócz badań kału (pasożyty, posiew) warto odwiedzić gastroenterologa, który może sprawdzić, czy napięcie mięśni odbytnicy jest prawidłowe. Jeszcze pytanie do pani: czy oprócz faktu, że dziecko załatwia się w majtki, występują też zaparte stolce? Brudzenie bielizny przy zaparciach to częsty problem, z którym można sobie poradzić, likwidując zaparcia.